Kā saglabāt motivāciju darba meklējumu laikā?
Kā saglabāt motivāciju darba meklējumu laikā?
Laikā, kad darba tirgū ir liela konkurence un jūsu vēstules paliek bez atbildes, ir ļoti viegli krist izmisumā. Taču šis process ir pilnīgi dabisks! Katrs darba meklētājs iziet cauri šaubu periodam, taču tie, kas nešaubās par savām spējām un saglabā pozitīvu noskaņojumu, atrod darbu ātrāk nekā citi. Ja kādā momentā jūs jūtaties nospiests, jūsu uzdevums ir censties saglabāt savu pozitīvo noskaņojumu, lai kas arī nenotiktu. Tāpēc jums jāsaprot, kāpēc jūs esat zaudējis motivāciju darba meklējumiem. Tātad, ja darba meklējumu laikā jums liekas, ka:
1. Jūs drīz „eksplodēsiet”
Iespējams, jūs esat pārslogoti ar informāciju, darbiem un šaubām. Darba meklējumi, tāpat ka jebkurš cits darbs, prasa sistēmisku pieeju. Kamēr jūs neizstrādāsiet pats savu sistēmu darba meklējumiem, depresīvā un pārslodzes sajūta neizzudīs. Nemāniet sevi, ka rīt nebūs labāk, ja šodien netiks izdarīts kaut kas tāds, kas izmainīs rītdienu. Ja jūsu plānos nav tāda punkta kā ieviest sistēmu, tad rītdiena nekad nebūs labāka par vakardienu.
Sastādiet ar darba meklējumiem saistīto uzdevumu sarakstu, sākot ar pašiem nepatīkamākajiem. Sadaliet tos sīkākos uzdevumos. Pēc tam apsveriet katra uzdevuma nepieciešamību un no tiem izpildiet ne vairāk ka trīs uzdevumus dienā. Piemēram, ja jūs esat apņēmies darba meklējumiem rīt veltīt četras stundas, tad trīs nozīmīgāko lietu saraksts varētu būt tāds: 30 minūtes darba meklēšana interneta vietnēs, informācijas meklēšana par jūs interesējošo kompāniju un CV nosūtīšana.
2. Jums jāmeklē darbs 24 stundas diennaktī.
Jūs kļūdāties. Ja tā turpināsiet, tad varat saslimt. Ja jūs nervozējat, tad vienkārši ņemiet un atpūšaties. Pastaigājiet. Nodarbojieties ar sportu. Dariet to, kas jums patīk. Visas šīs nodarbības var mazināt jūsu stresu. Jūsu fiziskais un psihiskais stāvoklis uzlabosies un radīsies enerģija jauniem spēkiem darba meklējumu turpināšanai. Galu galā jūs neesat robots un jums ir tiesības uzbrīvo laiku tāpat ka jebkuram citam.
3. Jūs atrodaties strupceļā
Iemācieties kaut ko jaunu. Sāciet ar paņēmieniem, kas var uzlabot jūsu finansiālo stāvokli. Jums jāatbild uz sekojošajiem jautājumiem: ko jūs ziniet, ko vēl varat iemācīties, kur to var iemācīties? Cik laika tas aizņems? Cik daudz laika jūs varat veltīt mācībām? Esiet godīgi pret sevi. Izstrādājiet paši savu apmācību programmu un sekojiet tai. Un neaizmirstiet, ka internetā ir pieejami bezmaksas apmācību kursi!
4. Jūs nespējat sevi organizēt.
Visticamāk, jūs pārāk ilgi vilcinieties. Lai tiktu galā ar šo problēmu, katru reizi no rīta vai vakarā sastādiet dienā veicamo darbu sarakstu, citādi jūs visu atliksiet uz nākamo dienu. Ja saraksta nebūs, jūs pat nemanīsiet, ka esat pavadījis četras stundas pie kompjūtera, tā arī nepaveicot trīs svarīgos iepriekš ieplānotos darbus. Neaizmirstiet izdomāt sev dāvanu par izpildīto plānu. Noslēdziet darījumu pats ar sevi: sākumā darbs, pēc tam izklaides.
5. Jūs esat izmisumā
Neskatoties uz jūsu centieniem, nav jūtamu rezultātu. Jūs neuzaicina uz pārrunām? Iemesls var nebūt atkarīgs no jums. Pēc tam, kad bumba iemesta spēles laukumā, tai kaut kur ir jāpiezemējas. Esat pacietīgs. Sagatavojiet plānu, lai atbildētu uz katru nosūtīto CV. Bieži vien vienkāršā telefona sarunā var noskaidrot, cik pieņemama bijusi jūsu kandidatūra un kādi saistībā ar jums ir potenciālā darba devēja plāni.
Tātad, ja jūs jūtat, ka stress jūs nomāc, un motivācija nepārtraukti samazinās, mēģiniet noteikt, kas tieši jūs traucē. Mēģiniet paskatīties uz sevi no malas, tāpat kā jūs skatāties uz citiem. Formulējiet problēmas un aprakstiet visus alternatīvos veidus, kā šīs problēmas atrisināt. Vissvarīgākais, neaizmirstiet, ka darba meklējumi arī ir darbs un tāpēc pret to jāizturas lietišķi, plānojot un kontrolējot savas darbības.