Kā pareizi noteikt savus uzdevumus jaunajā darba vietā
Katrs, kas nāk uz jaunu darbu, parasti uzdod divu grupu jautājumus – profesionālos un personīgos. Šoreiz runa ies par profesionālajiem. Par to, kā pareizi sākt savu jauno darbu, kā ātrāk un labāk tajā tikt skaidrībā.
Katrs, kas nāk uz jaunu darbu, parasti uzdod divu grupu jautājumus – profesionālos un personīgos. Šoreiz runa ies par profesionālajiem. Par to, kā pareizi sākt savu jauno darbu, kā ātrāk un labāk tajā tikt skaidrībā.
Pirmā diena jaunajā darba vietā
Taisoties iziet uz darbu, obligāti saskaņojiet ar darba devēju kad un kur jūs iepazīstinās ar citiem kompānijas darbiniekiem, ar kuriem jums nāksies kopā strādāt.
Ideālā gadījumā, to ir jāizdara kādam no vadības. Izvest jūs caur kabinetiem un iepazīstināt ar visiem. Sliktākais variants ir, kad jūs atved uz savu darbavietu un atstāj tur bez jebkādas iepazīstināšanas ar pārējiem.
Ja jūs iepazīstina ar kādu, nevajag uzreiz uzsākt ilgas sarunas un noskaidrot detaļas.
Ieiešana darbā
Nesen viena liela kompānija pieņēma jaunu personāla vadības direktoru. Sākot darbu, viņš pētīt lietas un sastādīt konkrētu plānu. Otrās nedēļas beigās šāds plāns viņam jau bija gatavs, bet pats galvenais, ka viņš nenodarbojās tikai ar plāna sastādīšanu, bet arī ar tīri praktiskām lietām.
Slikti ir tad, ja tu atnāc darbā un tev jau izstāsta kā viss ir jādara un neļauj pašam radoši izdomāt savus risinājumus vai arī otrādi, tu atnāc uz darbu un tevi ieliek amatā nepasakot, kas te īsti notiekas un pašam jātiek ar visu skaidrībā.
Uzdevuma precizēšana
Parasti darbinieka vadītājs dod kādus uzdevumus un starta instrukcijas. Dažreiz tas notiek tikai sarunas veidā, bet dažreiz ļoti sīki un detalizēti.
Ieteicams izveidot arī savu plānu un noteikt sava darba prioritātes un plānu ar jūsu vadītāja un padoto un kolēģu palīdzību. Ja jūs sastādīsiet plānu bez citu palīdzības un vienkārši parādīsiet to vadītājam, tad jūs riskējat pretim patiesi svarīgas informācijas vietā tikai formālu atbildi – jā vai nē.
Kas novērtēs jūsu darbu
Dodoties uz jauno darbu, svarīgi uzzināt, kurš, un kādā mērā un pēc kādiem kritērijiem, vērtēs jūsu darba rezultātu.
Tas patiesībā nav nemaz tik viegls jautājums, kā var izskatīties pirmajā acu uzmetienā. Uzzinot to, kas vērtēs jūsu darbu, neaizmirstiet par šiem cilvēkiem un palīdziet viņiem ieraudzīt darba rezultātu.
Iespējams jūsu darbs šajā uzņēmumā nav unikāls un ir vēl citi līdzīgi speciālisti. Iepazīstieties ar kādu no viņiem. Informācija, ko no viņa iegūsiet nāks jums tikai par labu.
Valērijs Poļjakovs
Metropolis.ru
(tulkots no krievu valodas)